Google+: inne ustawienia prywatności dla użytkowników “VIP”

Google+: inne ustawienia prywatności dla użytkowników “VIP”

Wczoraj pisaliśmy o postępującej integracji Google+ z Gmailem. W skrócie, polega ona na tym, że od teraz będzie można wysyłać maile do użytkowników Google Plus bez znania ich e-maila. Kreator wiadomości sam będzie podpowiadał nazwę użytkownika, do którego potencjalnie chce się wysłać maila. Tymczasem, okazuje się, że Google stosuje nieco inne standardy wprowadzania tej funkcji, w zależności od tego, jak wielu użytkowników posiada się we własnych kręgach.

Po przeprowadzeniu integracji, domyślnie Gmail zezwala na otrzymywanie wiadomości od użytkowników Google+. Można to łatwo zmienić w ustawieniach, blokując tę opcję, lub zawężając ją tylko do własnych kręgów. Okazuje się jednak, że w przypadku użytkowników “VIP”, a dokładniej takich, którzy są w kręgach tysięcy użytkowników, domyślne ustawienia są inne.

Google+Otóż, domyślnie, nie każdy może napisać maila do takiego użytkownika, a tylko osoby, które mają go/ją w kręgach. Oczywiście, taka osoba może zmienić te ustawienia, tak, jak reszta osób korzystających z Gmaila, i zablokować otrzymywanie wiadomości lub zezwolić każdemu na ich wysyłanie.

Wydaje się, że Google widzi, iż wprowadzona integracja może prowadzić do potencjalnych nadużyć, szczególnie w stosunku do osób, które cieszą się sporą popularnością na Google+. Pytanie w takim razie, czy wprowadzenie takiej integracji, było dobrym rozwiązaniem, w końcu mniej popularny użytkownik również może być celem niechcianych maili.

Zobacz także:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji