Google Maps: Jak oszczędzać transfer i używać map w trybie offline na Androidzie?

Google Maps: Jak oszczędzać transfer i używać map w trybie offline na Androidzie?

Google Maps na Androida pozwala Ci zaoszczędzić transfer i korzystać z map nawet, jeśli nie masz połączenia z internetem. Aby to zrobić wystarczy tylko kilka kroków, które opiszemy w tym artykule.

Wraz z aktualizacją Google Maps do wersji 8.0 procedura zapisywania map na dysku stała się jeszcze prostsza, czy to na smartfonie, czy na tablecie. W ten sposób możesz stworzyć mapę, która będzie dla Ciebie dostępna nawet przy braku połączenia internetowego. Zobaczmy, jak to zrobić.

1. Wyszukaj mapę, którą chcesz zapisać

Po pierwsze, włącz Google Maps i znajdź miejsce na mapie, które chcesz mieć dostępne offline. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Metoda pierwsza: wpisz nazwę miejsca w wyszukiwarce (jak pokazano na ilustracji), a następnie wybierz szukane miejsce z listy.

Wpisz nazwę miejsca, które chcesz znaleźć i wybierz je z listy (pierwsza ilustracja), a zostanie ono pokazane na mapie (druga ilustracja)

Metoda druga: ręcznie przesuń mapę tak, aby wskazywała na ten obszar, który chcesz zapisać, a następnie naciśnij pasek wyszukiwania u góry, aby otworzyć menu.

2. Zapisz mapę

Przewiń w dół menu, które się pojawiło i wybierz opcję Save map to use offline.

Poszukaj opcji zapisania mapy

Na następnym ekranie wybierz rozmiar mapy, która ma być zapisana. Używając dwóch palców rozciągaj lub zmniejszaj obszar, który chcesz zapisać.

Kiedy już zdecydujesz, jaki obszar chcesz zapisać, naciśnij przycisk Save. Następnie musisz podać nazwę mapy i ponownie nacisnąć Save.

Dostosuj rozmiar mapy i wybierz jej nazwę

3. Przeglądaj mapy offline i zarządzaj nimi

Aby oglądać mapy w trybie offline, naciśnij przycisk w kształcie ludzika po prawej stronie paska wyszukiwarki. W menu, które się ukaże, wybierz mapę, którą chcesz zobaczyć.

Dostęp do zapisanej mapy

Jeśli jednak naciśniesz przycisk View all and manage, aplikacja przeniesie Cię na nową stronę, gdzie możesz zmieniać nazwy, usuwać lub aktualizować zapisane mapy.

Zarządzanie zapisanymi mapami.

Mapa zawsze dostępna, ale uważaj na datę ważności!

Wykonanie tych kilku prostych kroków pozwoli Ci zawsze mieć pod ręką najpotrzebniejszą mapę, nawet jeśli nie masz dostępu do internetu.

No cóż, prawie zawsze. Jak widać na ilustracji powyżej, zapisane mapy mają ważność 30 dni, a po tym czasie są usuwane. Dlatego pamiętaj: jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, zapisuj mapy tuż przez wyjazdem, lub pamiętaj, aby je zaktualizować.

Chcesz używać swojego urządzenia jako nawigacji GPS? W naszym artykule wyjaśnimy, jak używać Google jako darmowej nawigacji GPS.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji