Sztuczki Windows: dodawaj karty w Eksploratorze Windows

Sztuczki Windows: dodawaj karty w Eksploratorze Windows

System operacyjny Windows pełen jest różnych opcji nieznanych szerszej publiczności, które jednak mogą być bardzo przydatne podczas codziennego użytkowania. W dzisiejszym artykule Softonic wyjaśni, jak spersonalizować Eksplorator Windows, dodając do niego karty.

System operacyjny Windows jest często atakowany za brak możliwości otwarcia więcej niż jednej karty w Eksploratorze Windows.

Eksplorator Windows

W przeciwieństwie do programu Finder na Macu Eksplorator Windows nie posiada opcji tworzenia kart.

Użytkownicy Maca i Linuxa często wyśmiewają to ograniczenie systemu Windows. Nowoczesne przeglądarki dowiodły, że podzielenie okna na kilka kart jest naprawdę korzystne.

W jakich sytuacjach może się przydać? Na przykład przy kopiowaniu i wklejaniu danych z jednego folderu do drugiego (nie trzeba wówczas korzystać z opcji Cofnij za każdym razem) lub w celu posiadania pod ręką wszystkich najczęściej używanych folderów.

Rozwiązaniem dla Windowsa jest rozszerzenie do Eksploratora zwane Clover. Poniżej wyjaśnię, jak używać tego darmowego narzędzia.

1. Pobierz program Clover

Pobierz Clover na Windowsa i rozpakuj pliki.

Instalacja Clover

2. Zainstaluj Clover

Kliknij dwukrotnie plik Clover_Setup.exe, by rozpocząć instalację.

Clover jest zintegrowany z Eksploratorem. Kiedy otworzysz Eksplorator, Clover uruchomi się w tym samym czasie, pozwalając Ci dodawać karty do wyszukiwarki.

Clover

3. Dodaj karty w Eksploratorze Windows

Po zainstalowaniu Clover nie wymaga dalszej konfiguracji. Aby dodać karty w Eksploratorze, wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się po prawej stronie już otwartego okna. W przypadku Chrome’a i Firefoxa możesz użyć skrótu klawiszowego Ctrl+T, aby dodać nowe karty.

I gotowe! Aby skopiować i wkleić dane z jednego folderu do drugiego, już nie musisz otwierać dwóch oddzielnych okien w Eksploratorze ani cofać się w poszukiwaniu właściwego folderu. Wystarczy dodać nową kartę za pomocą Clover!

Dodanie nowej karty

Aplikacja Clover sprawi, że twój PC będzie dużo bardziej intuicyjny w użyciu i lepiej przystosowany do wielozadaniowości. PC z przeglądarką plików prawie tak dobrą jak Finder z Mac OS X – to nareszcie rzeczywistość!

Zobacz także:

Sztuczki Windows: dostosuj menu Wyślij do, aby sprawniej zarządzać swoimi plikami

Sztuczki Windows: jak zmienić dźwięk uruchamiania i zamykania systemu w Windows 8 i 8.1

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji