Ad-Aware Free Antivirus+

Ad-Aware Free Antivirus+ 11.12

Ad-Aware wkracza na salony kompletnych pakietów bezpieczeństwa

Ad-Aware to darmowy program antywirusowy. Aplikacja rozwijana jest już od ponad dekady. Wersja 10 przyniosła przejście z oprogramowania skoncentrowanego wyłącznie na spyware - do pełnoprawnego antywirusa. Tegoroczna wersja 11 jest już kompletnym pakietem zabezpieczeń. Twórcy Ad-Aware twierdzą, że to najlepszy darmowy program tego typu.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Zawiera BitDefender
  • Interfejs dopasowany do Windows 8
  • Trzy tryby skanowania
  • Pozwala pauzować skanowanie

Wady

  • Część elementów dostępna wyłącznie w wersjach Pro, Personal, Total
  • Początkowe skanowanie może być wolne

Bardzo dobry
8

Ad-Aware to darmowy program antywirusowy. Aplikacja rozwijana jest już od ponad dekady. Wersja 10 przyniosła przejście z oprogramowania skoncentrowanego wyłącznie na spyware - do pełnoprawnego antywirusa. Tegoroczna wersja 11 jest już kompletnym pakietem zabezpieczeń. Twórcy Ad-Aware twierdzą, że to najlepszy darmowy program tego typu.

Schludny i intuicyjny interfejs

Ad-Aware Free Antivirus+ posiada bardzo prosty i przejrzysty wygląd, który jest dopasowany do interfejsu Modern UI z Windows 8. Sam proces instalacji jest szybki. Program zachęca do skanowania komputera jeszcze przed pierwszym pełnym uruchomieniem aplikacji. Można ten proces jednak pominąć, jeśli wcześniej chcemy skonfigurować aplikację do swoich potrzeb. W Ad-Aware Free Antivirus+ najważniejsze funkcje zostały podzielone na kategorie. Z lewej strony znajdziemy dostęp do skanowania komputera, ochrony w czasie rzeczywistym, ochrony internetowej, ochrony sieci i zarządzania aplikacją. 

3 tryby skanowania


Ad-Aware oferuje trzy różne tryby skanowania, dzięki czemu można ten proces dostosować do swoich potrzeb. Do wyboru jest skanowanie: szybkie, pełne oraz niestandardowe. Szczególnie ciekawa jest ostatnia opcja, pozwalająca w łatwy sposób zmienić bardzo wiele opcji skanowania komputera i wykonać ten proces tak, jak chcemy.

W aplikacji nie zabrakło funkcj planowania, co jest standardem w najlepszych programach antywirusowych. Sam proces przeszukiwania komputera nie jest szybki, ale możemy go w każdej chwili zatrzymać. Twórcy z LavaSoft zdecydowali się w tym roku udoskonalić proces skanowania w Ad-Aware poprzez dodanie bardzo skutecznego silnika BitDefender.

Łatwy do konfiguracji + tryb gry 

Olbrzymią zaletą Ad-Aware jest szeroki wachlarz ustawień. Te podzielone są na dwie części Protection Settings (ustawienia ochrony) oraz Options (opcje).  Pierwsze odpowiadają za wszystkie ustawienia dotyczące systemów mających działać w celu ochrony naszego komputera. Natomiast w opcjach znajdziemy konfigurację podstawowych funkcji programu.

Ad-Aware Free Antivirus+ posiada również tryb gry, który można w szybki sposób włączyć na ekranie głównym aplikacji lub przy wykorzystaniu paska zadań. Dzięki tej funkcji w trakcie rozgrywki mamy zapewnioną pełną wydajność naszego komputera.

Poważny rywal dla najlepszych programów antywirusowych

Jesteśmy pod dużym wrażeniem możliwości i stylu aplikacji Ad-Aware. Program doczekał się zmian zarówno w interfejsie, który dopasowany jest do Windows 8, jak i swoich możliwościach. Teraz program prezentuje się naprawdę imponująco, a w dodatku jest przejrzysty nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.  Takim programom jak Avast!, Avira, czy AVG wyrósł poważny konkurent.

Dostępny w 4 różnych wersjach


Ad-Aware Free Antivirus+ dla większości użytkowników powinien zapewniać wystarczającą i kompleksową ochronę. LavaSoft wydała jednak 3 inne wersje Ad-Aware oferujące dodatkowe funkcje. W aplikacji są one ukazane jako element zaawansowanej ochrony, przez co może być to dość mylące i denerwujące.

Obok wersji Free dostępne są też wersjie Ad-Aware Pro Security, Ad-Aware Personal Security oraz Ad-Aware Total Security.

Same aplikacje wyglądają identycznie, różnią się nieco możliwościami. Oczywiście dobrze, aby wszystkie opcje były dostępne bezpłatnie - niestety tak nie ma. Plusem jest fakt, że LavaSoft promuje płatne rozszerzenia w sposób nienachalny.

Pełna ochrona nawet przed NSA?

Ciekawostką jest pakiet Privacy Toolbox zawarty w aplikacji Ad-Aware Total Security.  Rozwiązanie to zostało stworzone we współpracy z SafeIT Security. Według zapewnień LavaSoft oprogramowanie, to ma zapewnić ochronę, także przed działaniami NSA. Jeśli szukacie więc naprawdę mocnej ochrony, warto zastanowić się nad pełną wersją aplikacji Ad-Aware.

Opinie użytkowników o Ad-Aware Free Antivirus+

Sponsorowany×