Anki

Anki 1.2.8

Darmowe i skuteczne powtórki w stylu SuperMemo na Mac

Zalety

  • Ogromna ilość materiałów stworzonych przez innych
  • Wsparcie dla standardu matematycznego LaTeX
  • Możliwość dodawania własnych fiszek
  • Synchronizacja w wersjami na komórki i Anki online
  • Statystyki i wykresy

Wady

  • Brak obszerniejszej pomocy

Niezbędny
10

Anki to darmowy program ułatwiający zapamiętywanie. Dzięki niemu możesz nauczyć się słówek w języku obcym lub wzorów matematycznych. Jego filozofia przypomina w dużym stopniu program SuperMemo i opiera się na wyświetlaniu fiszek z pytaniem i odpowiedzią.

Anki jest doskonałym sposobem na naukę nowych słówek i faktów. Największą zaletą programu jest to, że powtórki nie są nudne, a jednocześnie są skuteczne. Dlaczego? Anki steruje powtarzaniem tak, aby najczęściej pojawiały się pytania sprawiające większą trudność, najrzadziej zaś te najłatwiejsze. Dzieję się tak, bowiem po każdej odpowiedzi użytkownik ocenia stopień trudności, jaki sprawiło mu pytanie - jeśli było łatwe, nie będzie zadawane w najbliższej przyszłości. Anki zawiera statystyki odpowiedzi oraz wykresy obrazujące postępy ucznia.

Darmowy program edukacyjny Anki oferuje pomoc przy powtórkach dowolnego rodzaju materiału. Zbiory fiszek z pytaniami i odpowiedziami nazywane są taliami. Możemy utworzyć je sami lub pobrać z Internetu. Dzięki sporej społeczności użytkowników Anki, gotowych materiałów do nauki jest mnóstwo. Fiszki do nauki języków takich jak angielski, niemiecki i hiszpański lub nawet chiński i japoński nie należą do rzadkości.

Dzięki wbudowanemu edytorowi można samemu stworzyć zestawy powtórzeniowe z różnych zagadnień i przedmiotów. Pytania w Anki nie muszą zawierać tylko tekstów, do fiszek można dołączyć nagrany dźwięk, pliki wideo i inne różnorodne materiały. Można się nimi szybko i swobodnie dzielić ze społecznością skupioną wokół programu.

Opinie użytkowników o Anki

Sponsorowany×