Bloglines

Bloglines

Prosty w obsłudze internetowy czytnik RSS

Zalety

  • Łatwy w użyciu dzięki obsłudze przeciągania i upuszczania
  • Twórz blogi, listy odtwarzania i wycinki
  • Wiele opcji i ustawień

Wady

  • Czasami powoduje błędy w podawaniu
  • Nie obsługuje tagowania

Dobry
7

Bloglines to darmowa, internetowa platforma do zarządzania kanałami RSS i czytaniem postów na blogu w jednym miejscu.

Zasadniczo usługa pozwala utworzyć własną spersonalizowaną stronę z wiadomościami, dzięki czemu nie trzeba osobno odwiedzać każdej witryny lub blogu. Po skonfigurowaniu konta Bloglines bardzo łatwo jest rozpocząć dodawanie i organizowanie swoich kanałów. Możesz dodać kanał informacyjny po prostu kopiując adres kanału RSS w Bloglines. Następnie możesz tworzyć foldery i przeciągać i upuszczać do nich kanały.

Podobnie jak Google Reader, Bloglines wyświetla listę kanałów i folderów w panelu po lewej stronie interfejsu. Kliknij kanał, a najnowsze posty zostaną wyświetlone w głównym oknie. Możesz też kliknąć folder, aby wyświetlał posty ze wszystkich kanałów w kolejności chronologicznej. Wszystko wygląda bardzo zgrabnie, choć niestety Bloglines nie oferuje opcji podglądu postów w ich oryginalnym formacie.

Brakuje przydatnych opcji i funkcji w Bloglines, które poprawiają jakość czytania wiadomości. Możesz na przykład tworzyć listy odtwarzania kanałów i folderów, dodawać wycinki, a nawet tworzyć blogi na podstawie artykułów z kanałów, które możesz udostępniać innym.

Bloglines być może nie są tak dobre jak Google Reader pod tym względem, że nie obejmują obsługi tagowania, a my doświadczyliśmy sporadycznego błędu podczas pobierania najnowszych źródeł.

Ogólnie rzecz biorąc, Bloglines to przyjazny dla użytkownika czytnik wiadomości, który pozwala zarządzać ogromnymi ilościami źródeł w łatwy do opanowania sposób.

Najczęściej pobierane Magazyny i gazety na web-apps

Więcej
Bloglines

Wypróbuj

Bloglines

Opinie użytkowników o Bloglines

Sponsorowany×