Codecademy

Codecademy

Najprostrzy sposób aby nauczyć się programować online od zera

Zalety

  • Uczy programować od absolutnych podstaw
  • Interaktywne lekcje krok po kroku
  • Motywuje do codziennej nauki

Wady

  • Mała liczba oferowanych języków

Doskonały
9

Codecademy to darmowy serwis internetowy, który nauczy Cię programować online. Nie musimy mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w programowaniu. Zamiast suchych wykładów lub nudnych podręczników dostajemy wciągające interaktywne ćwiczenia.

Codecademy to akademia programowania (z angielskiego Code Academy). Uczy od podstaw programowania w kilku językach. W tej chwili są to HTML, CSS, JavaScript wraz z biblioteką JQuery oraz Python. W przyszłości dostępne będą też inne kursy.

Największą zaletą Codecademy jest fakt, że cała nauka odbywa się w przeglądarce. Nie musimy nic pobierać ani instalować, wszystko dzieje się online. Kursy programowania w Codecademy są bardzo interaktywne. Po lewej stronie ekranu mamy krótkie wyjaśnienia danego zagadnienia oraz małe zadanie do wykonania. Po prawej stronie widzimy fragment edytora kodu. Dopisujemy swoją część rozwiązując zadanie i od razu sprawdzamy czy wszystko jest dobrze.

W nauce programowania, szczególnie jeśli jesteśmy początkujący, bardzo ważna jest motywacja. O ten aspekt nauki Codecademy też zadbało. Za wykonane zadania zdobywamy osiągnięcia (badge) w postaci kolorowej odznaki. Serwis podlicza nam zdobyte punkty oraz motywuje do codziennej nauki poprzez zliczanie przez ile dni z rzędu rozwiązywaliśmy ćwiczenia. Jeśli udało się nam pouczyć codziennie przez cały tydzień, to chyba damy radę rozwiązać choć jedno zadanie ósmego dnia, prawda?

Codecademy jest dostępny tylko po angielsku, ale nie powinno to być zaskoczeniem dla chcących uczyć się programować. Angielski to międzynarodowy język programistów.

Dzięki Codecademy nie masz już żadnej wymówki, aby nie zacząć uczyć się programować choćby w tej chwili!

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na web-apps

Więcej
Codecademy

Wypróbuj

Codecademy

Opinie użytkowników o Codecademy

Sponsorowany×