Poczta Gmail

Poczta Gmail

G jak Gmail

Zalety

 • Duża pojemność skrzynki
 • Duże załączniki - do 25MB
 • Etykiety zamiast folderów
 • Użyteczne funkcje eksperymentalne w Laboratorium
 • Motywy graficzne
 • Nieustanny rozwój i nowe funkcjonalności

Wady

 • Algorytm Google skanuje treść emaili aby wyświetlić reklamy kontekstow

Niezbędny
10

Poczta Gmail to darmowa poczta elektroniczna stworzona przez Google. Ogromna pojemność skrzynki oraz dopracowany interfejs sprawiły, że Poczta Gmail jest tak bardzo popularna nad Wisłą.

Poczta Gmail daje nam na starcie ponad 7GB miejsca na nasze e-maile. Ta pojemność cały czas wzrasta, z godziny na godzinę rośnie o kolejne bajty. Choć większość konkurentów oferuje więcej miejsca na skrzynkę, 7GB to bardzo dużo.

Najpopularniejszym sposobem dostępu do poczty Gmail jest webmail, czyli otwarcie skrzynki przez przeglądarkę internetową. Oczywiście możemy ściągnąć pocztę tradycyjnym programem pocztowym poprzez protokół POP lub IMAP. Doskonały interfejs dostępny za pomocą przeglądarki zachęca jednak do korzystania z aplikacji WWW. Szczególnie, że tylko przez przeglądarkę internetową mamy dostęp do wszystkich funkcji jakie posiada poczta Gmail.

Co sprawia, że poczta Gmail jest wyjątkowa i warta używania? Poczta Gmail ma doskonały filtr antyspamowy. Jeśli nawet jakaś niechciana poczta się przez niego przebije, wystarczy zgłosić ją jako spam i nigdy więcej jej nie zobaczymy. Poczta Gmail nie wysyła nam żadnych reklamowych mailingów, które są bardzo popularne w kontach pocztowych zakładanych w polskich portalach internetowych. Do wiadomości przez nas wysyłanych nie są też dołączane jakiekolwiek reklamy.

Mając ogromną pojemność skrzynki, przeczytanych wiadomości nie musimy kasować, wystarczy je archiwizować. Znikają one wtedy ze skrzynki odbiorczej ale są dostępne dzięki doskonałej wyszukiwarce. Załączniki jakie możemy przesłać pocztą Google mogą ważyć do 25MB. To wszystko? Zdecydowanie nie.

Poczta Gmail jest nieustannie rozwijana. Jedną z wielu aktualizacji przyniosła na przykład priorytetową skrzynkę pocztową. Najważniejsze wiadomości są filtrowane i wyświetlane na samej górze. W ustawieniach możemy włączyć jedną z kilkudziesięciu eksperymentalnych funkcji z Laboratorium Gmail, na przykład skróty klawiaturowe, przypomnienie o brakującym załączniku lub możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości i wiele innych.

Jakby tego było mało Poczta Gmail oferuje jeszcze listy zadań do wykonania oraz z poziomu skrzynki możemy porozmawiać ze znajomymi czacie dzięki wykorzystaniu opartego na Jabberze Google Talk. Bez problemu możemy też przekierować inne skrzynki pocztowe na nasz adres w Gmail i tutaj odbierać całą pocztę. Poczta Gmail to doskonała skrzynka pocztowa online. Posiada ogromne możliwości i jest stale rozwijana.

Najczęściej pobierane Mailing do klientów na web-apps

Więcej
Poczta Gmail

Wypróbuj

Poczta Gmail

Opinie użytkowników o Poczta Gmail

 • według Anonymous

  Wady Gmail?.
  Może jestem stronniczy, ale uważam że Gmail praktycznie nie ma wad a reklama kontekstowa jest napra...   Więcej

Sponsorowany×