Google Maps

Google Maps

Internetowa mapa Polski i całego świata

Zalety

  • Zdjęcia satelitarne
  • Planowanie tras
  • Widok z ulicy w największych miastach świata
  • Laboratorium eksperymentalnych funkcji
  • Dodatkowe warstwy informacji z Wikipedii i zdjecia z Panoramio
  • Street View (Widok z ulicy) w polskich miastach: Kraków, Wrocław, Warszawa, Łódź, Gdańsk

Wady

  • Nie znaleziono

Niezbędny
10

Google Maps to darmowa mapa online. Cały świat jest w zasięgu ręki bez konieczności instalowania czegokolwiek na komputerze.

Google Maps to interaktywna mapa całego świata. Największą jej zaletą jest możliwość przeglądania mapy w widoku zdjęć satelitarnych. Taką mapę możemy bardzo mocno powiększać i przybliżać. W wielu miastach Polski jej szczegółowość jest tak wysoka, że zobaczymy pojedyncze samochody zaparkowane na ulicy.

W największych miastach świata oraz kilku wybranych miastach Polski. Dokładnie w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Gdańsku możemy przespacerować się ulicami miasta. Jest to możliwe, dzięki panoramicznym zdjęciom wykonanym co kilkanaście metrów na ulicach miasta. Planujesz wycieczkę do Londynu lub Barcelony? Dzięki widokowi z ulicy w Google Maps możesz krok po kroku prześledzić drogę z dworca do hostelu. Dla polskich miast taka opcja jest jeszcze niedostępna, ale na mapie możemy wyświetlić pojedyncze zdjęcia lub artykuły z Wikipedii dostępne dla danego miejsca.

Google Maps pozwala również na planowanie tras wycieczek, zarówno pieszych jak i tych, do których potrzebujemy samochodu. Google Maps proponuje kilka alternatywnych tras, określa ilość kilometrów oraz szacunkowy czas potrzebny na ich pokonanie.

Po zalogowaniu Google Maps umożliwia nam tworzenie własnych map, opisywanie obiektów lub zaznaczanie tras, którymi możemy później podzielić się ze znajomymi.

Google Maps to doskonała mapa online. Za darmo otrzymujemy atlas Polski i świata w wygodniejszej formie niż papierowe wydawnictwo.

Najczęściej pobierane Wyszukiwanie na web-apps

Więcej
Google Maps

Wypróbuj

Google Maps

Opinie użytkowników o Google Maps

Sponsorowany×