Google Reader

Google Reader

Świetny czytnik RSS nie tylko dla nerdów

Zalety

  • Świetne narzędzie do czytania dużych ilości RSS-ów
  • Wiele możliwości podzielenia się przeczytaną informacją
  • Możliwość synchronizacji przeczytanych informacji z wieloma czytnikami mobilnymi

Wady

  • Skomplikowane tworzenie nowych folderów
  • Mało zachęcajacy wygląd

Doskonały
9

Pobieranie Google Reader nie jest możliwe. W zamian polecamy pobrać Netvibes.

Google Reader to czytnik kanałów RSS online. W polskiej wersji językowej przedstawiany jako Czytnik Google.

Google Reader na starcie oferuje wiele predefiniowanych kanałów RSS o różnej tematyce. Możemy wyszukać również naszych znajomych i zobaczyć co oni polecają do czytania. W sekcji "Eksploruj" znajdziemy za to artykuły rekomendowane dla nas przez tajemniczy algorytm Google. Im dłużej korzystamy z Google Readera tym lepsze mają być te rekomendacje.

Zasubskrybowane kanały RSS możemy w Google Reader przeglądać na dwa sposoby. Jako listę zawierająca tylko tytuły lub w postaci rozwiniętych wiadomości. Czytnik Google może pokazywać nam też tylko nieprzeczytane wiadomości lub wszystkie dostępne w kanale RSS. Nieprzeczytane wiadomości możemy sortować chronologicznie lub zdać się na magiczny sposób Google.

Jeśli dana wiadomość nam się spodoba, możemy udostępnić ją w Google Reader znajomym, dodać tagi, oznaczyć gwiazdką (na przykład aby przeczytać później), wysłać mailem lub do jednego z wielu serwisów społecznościowych.

Google Reader umożliwia również sprawdzenie statystyk naszego czytelnictwa. Ile kanałów RSS mamy zasubskrybowane, ile przeczytaliśmy wiadomości w ogóle, ile dziennie, w jakich godzinach i dniach tygodnia najczęściej czytamy RSS-y, itd. Dla własnego dobra radzimy jednak tam nie zaglądać, jeśli nie chcemy przerazić się jak wiele czasu pochłania nam ta przyjemność.
posiada również sekcję st

Google Reader to świetny wybór dla będących non stop online fanatyków RSS-ów. Spodobać się może każdemu, pod warunkiem, że przyzwyczaimy się do chłodnego interfejsu.

Najczęściej pobierane Magazyny i gazety na web-apps

Więcej
Google Reader

Wypróbuj

Google Reader

Opinie użytkowników o Google Reader

Sponsorowany×