Google Search

Google Search

Internet to Google

Zalety

  • Szybkość
  • Dokładność wyszukiwania
  • Minimalistyczny i funkcjonalny interfejs
  • Mnogość opcji wyszukiwania
  • Ciągłe ulepszenia

Wady

  • Nie znaleziono

Niezbędny
10

Google Search to nic innego jak powszechnie znana wyszukiwarka Google. Choć trudno sobie to teraz wyobrazić, był taki czas, kiedy nie było wyszukiwarki Google, a ludzie korzystali z katalogów stron.

Przez kilkanaście lat od swego powstania, Google obrosło różnego rodzaju serwisami - poczta Gmail, Google Docs, czy Google Latitude. Jednak to doskonała wyszukiwarka jest głównym produktem w portfolio serwisów internetowych Google.

Wyszukiwarka Google zdobyła dominującą pozycję na rynku dzięki ogromnej umiejętności do podsuwania nam informacji, których właśnie szukamy. Raz stworzony mechanizm wyszukiwania jest nieustannie dopracowywany, tak aby działał dokładniej i precyzyjniej. Ostatnio wprowadzona funkcja to "instant search" - wyniki wyszukiwania pojawiają się już podczas wpisywania zapytania.

Google Search nie ogranicza się tylko do wyszukiwania tekstowego. Możemy przeszukiwać zbiory grafiki, wideo, blogi, wiadomości lub mapy. Każdy z tych obszarów posiada zaawansowane opcje. Na przykład szukając grafiki, dzięki rozwijanemu panelowi usytuowanemu po lewej stronie wyników wyszukiwania, możemy zawęzić wyniki do grafik danej wielkości, koloru lub obrazów posiadających twarze. Wyniki wyszukiwania możemy również posortować według daty publikacji, na przykład z ostatnich 24 godzin, miesiąca, czy konkretnego zakresu dat. A to dopiero początek. Szukanie zaawansowane otwiera przed nami kolejne możliwości.

Bezustanne ulepszenia silnika wyszukiwania, szybkość podawania wyników ich dokładność oraz mnogość opcji przyprawiają o zawrót głowy i sprawiają, że Google jest bezkonkurencyjne. Google Search nie jest najlepszą wyszukiwarką na świecie, ale innej lepszej nie stworzono.

Najczęściej pobierane Wyszukiwanie na web-apps

Więcej
Google Search

Wypróbuj

Google Search

Opinie użytkowników o Google Search

Sponsorowany×