Google Tłumacz

Google Tłumacz

Największy i najszybszy tłumacz online

Zalety

  • Szybki i darmowy tłumacz online
  • Tłumaczy na ponad 50 języków
  • Możliwość tłumaczenia całych stron internetowych
  • Automatyczne wykrywanie języka

Wady

  • Niedokładność tłumaczeń

Doskonały
9

Google Tłumacz, znany również pod angielskojęzyczną nazwą Google Translate, to darmowy tłumacz online. Jakość tłumaczeń nie jest perfekcyjna, ale translator jest zupełnie darmowy i tłumaczy w mig na ponad 50 języków.

Największą zaletą serwisu Google Tłumacz jest szybkość tłumaczeń i ogromna liczba dostępnych języków. Przetłumaczony tekst zaczyna pojawiać się dynamicznie na naszych oczach zaraz po tym, jak kończymy pisać kolejne wyrazy. Z polskiej perspektywy najważniejszy jest tłumacz angielsko-polski i polsko-angielski, ale translator od Google potrafi przetłumaczyć tekst na tak egzotyczne dla nas języki jak urdu, suahili czy kreolski haitański.

Niestety jakość tłumaczenia tekstu przez Google Tłumacz pozostawia wiele do życzenia. Nic nie zastąpi doświadczonego tłumacza - człowieka. Google Tłumacz jest niedokładny w sytuacjach, gdy w grę wchodzą różne konteksty tego samego wyrażenia. Im mniejsza porcja tekstu, tym mniejsza dokładność tłumaczenia. Mechanizm translacyjny Google Tłumacz polega bowiem na szukaniu wzorców w milionach przetłumaczonych wcześniej dokumentów. Translator Google wykorzystuje bowiem tak zwane statystyczne tłumaczenie maszynowe.

Mimo swoich braków Google Tłumacz jest doskonałym narzędziem, jeśli chcemy przetłumaczyć tekst z języka, którego zupełnie nie znamy. Dzięki translatorowi Google poznamy ogólny sens danego tekstu, choć nie będzie to piękne, gramatycznie poprawne tłumaczenie. Google Tłumacz może przydać się również jako słownik, ale nie oczekujmy, że dobrze przetłumaczy nam bardziej skomplikowane słowa.

Jeśli często używasz Google Tłumacz do tłumaczenia obcojęzycznych stron internetowych warto pobrać przeglądarkę Google Chrome, która translator Google ma w siebie wbudowany. Jeśli natomiast potrzebujemy coś przetłumaczyć, mamy przy sobie tylko smartfona, warto pobrać aplikację Google Translate na Android lub iPhone. Na każdej innej komórce działa wersja mobile serwisu Google Translate.

Najczęściej pobierane Czaty i komunikatory na web-apps

Więcej
Google Tłumacz

Wypróbuj

Google Tłumacz

Opinie użytkowników o Google Tłumacz

Sponsorowany×