IFTTT

IFTTT (If This Then That)

Połącz wszystkie programy w jedną całość

IFTTT to niezwykle imponująca aplikacja, która pozwala na łączenie czynności pomiędzy różnymi aplikacjami na smartfonie i serwisami internetowymi.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Prosta w obsłudze
  • Mnogość opcji personalizacji
  • Wiele społecznościowych „receptur”
  • Wsparcie dla wielu aplikacji

Wady

  • Konieczność rejestracji

Doskonały
9

IFTTT to niezwykle imponująca aplikacja, która pozwala na łączenie czynności pomiędzy różnymi aplikacjami na smartfonie i serwisami internetowymi.

Połącz wszystko

IFTTT to skrót od angielskiego „If this, then that”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Jeśli coś, to to”. Program służy do tworzenia i wykonywania instrukcji warunkowych w świecie aplikacji i serwisów internetowych. Mówiąc prościej, IFTTT pozwala nam na łączenie programów razem i automatyzację części działań. Na przykład możemy zaprogramować aplikację tak, aby po aktywności z zegarkiem FitBit dane były zapisywane w arkuszu kalkulacyjnym w Google Drive. Można skonfigurować także GPS telefonu z systemem inteligentnego domu tak, aby wychodząc do pracy, automatycznie wyłączało się oświetlenie w domu.

Każde z takich poleceń w IFTTT nazywane jest recepturą. Interfejs aplikacji sprawia, że niezwykle łatwo jest stworzyć swoje własne połączenia, chociażby pomiędzy popularnymi aplikacjami, jak Gmail, Facebook, Instagram, Etsy, itp.

W IFTTT istnieje także potężna biblioteka receptur stworzonych przez innych użytkowników. Te są na bieżąco aktualizowane i stanowią świetną podstawę do poznania i wdrożenia nowych pomysłów w nasze życie. Prezentowane są według daty dodania, trendów, popularności. Istnieją też kolekcje, w których znajdziemy receptury tematyczne na przykład dla fanów muzyki.

Przydatna, czy zbędna?

Pomysł łączenia aplikacji nie jest nowy, wcześniej istniało już Yahoo! Pipes. IFTTT wyróżnia intuicyjny interfejs i świetny aspekt społecznościowy. Trzeba jednak przyznać, że wiele z receptur jest dość niszowych – w końcu kto chciałby otrzymywać cotygodniowy mailowy raport o działalności Madonny na Instagramie? Jednak IFTTT śmiało patrzy w przyszłość.

IFTTT myśli cały czas o internecie rzeczy, czyli możliwości kontrolowania przeróżnych urządzeń zdalnie. Aplikacja wspiera Google Glass, istnieją więc receptury pozwalające na automatyczne wysyłanie wyników sportowych na okulary Google’a. Jeśli więc lubujecie się w najnowszych technologiach, to IFTTT jest dla was!

Potężna aplikacja ze sporym potencjałem

IFTTT to przydatna aplikacja, która pozwala zautomatyzować nasze cyfrowe życie i sprawić, że będzie ono nieco wygodniejsze. Jednak jej popularność i prawdziwa użyteczność może przyjść dopiero wraz z rozwojem internetu rzeczy, gdy smartfon będziemy mogli połączyć niemal z każdym przedmiotem.

Najczęściej pobierane Biznes i produktywność na web-apps

Więcej
IFTTT

Wypróbuj

IFTTT (If This Then That)

Opinie użytkowników o IFTTT

Sponsorowany×