Inbox by Gmail

Inbox by Gmail

Nowa aplikacja od Google, która podkręci twojego Gmaila

Inbox by Gmail to nowa aplikacja od Google, która ma za zadanie zrewolucjonizować skrzynkę e-mailową. Stanowi ona rodzaj hybrydy między tradycyjnym mailem, a managerem zadań.

W chwili obecnej Inbox jest tylko na zaproszenia, o które można się starać na oficjalnej stronie projektu.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Nowoczesny interfejs
  • Opcja przekładania maila na później
  • Grupowanie wiadomości i ich przypinanie
  • Dodawanie przypomnień
  • Łatwa obsługa

Wady

  • Nie znaleziono

Doskonały
9

Inbox by Gmail to nowa aplikacja od Google, która ma za zadanie zrewolucjonizować skrzynkę e-mailową. Stanowi ona rodzaj hybrydy między tradycyjnym mailem, a managerem zadań.

W chwili obecnej Inbox jest tylko na zaproszenia, o które można się starać na oficjalnej stronie projektu.

Hybrydowe podejście do e-maila

Inbox by Gmail stanowi rodzaj Gmaila na sterydach. Przy czym Google nie zastępuje swojej skrzynki e-mailowej nową usługą, a jedynie wzbogaca ją o konkretne, dodatkowe funkcje.

Można powiedzieć, że Inbox by Gmail to coś w rodzaju nakładki na naszego Gmaila. Zachowane zostają podstawowe funkcje tej usługi, jak foldery czy etykiety. Jednak Google w Inbox tworzy coś w rodzaju mailowego feedu. Wiadomości zostają wyświetlone w postaci wpisów, nierzadko grupowanych po nadawcy lub tematyce.

To, co wprowadza Inbox by Gmail, to przede wszystkim funkcje, które znane są chociażby z aplikacji Mailbox. Daną wiadomość można oznaczyć jako przeczytaną, przenosząc ją tym samym ze skrzynki odbiorczej do zakładki Gotowe. Wiadomości można również odkładać na później, określając, kiedy aplikacja ma nam o nich przypomnieć.

Inbox by Gmail pozwala także na przypięcie danej wiadomości, co stanowi rodzaj podręcznego schowka, w którym szybko znajdziemy maile, do których chcemy mieć szybki dostęp. Aplikacja pozwala na tworzenie przypomnień, które wyświetlają się u góry widoku skrzynki.

Ważna funkcją Inbox jest grupowanie maili. Łączone są one w wątki nie tylko ze względu na nadawców, ale również pod dyktando utworzonych przez Google zakładek. Do tej pory w Gmailu były to Społeczności, Oferty oraz Powiadomienia. Do tej listy Google dodało Podróże, Zakupy, Finanse, Społeczności i Fora.

Celem aplikacji jest utrzymanie naszego maila we względnym porządku, przynajmniej w skrzynce Odebrane, którą można szybko wyczyścić przenosząc wiadomości do Gotowe. Dodatkowo Inbox traktuje nasze wiadomości jako zadania, które albo zrealizowaliśmy, albo realizujemy, albo przekładamy. Bardzo w stylu aplikacji to-do.

Intuicyjna nawigacja

Inbox od Google posiada całkiem intuicyjny interfejs. Z łatwością znajdziemy najważniejsze funkcje usługi, jak przekładanie na później czy przypinanie wiadomości. Poza tym nie brakuje animowanych elementów, jak chociażby przy otwieraniu i zamykaniu maila.

Warto również wspomnieć o tym, że Inbox by Gmail został stworzony w Material Design, nowym standardzie Google, którego użytkownicy Androida doświadczą wraz z wersją numer 5.0 tego systemu.

Nowy rodzaj e-maila?

Inbox by Gmail to niezwykle interesujący projekt, który zamienia skrzynkę e-mailową w listę zadań, zachowując przy okazji najważniejsze funkcje usługi pocztowej. Czy Google zrewolucjonizuje sposób, w jaki zarządzamy mailami? Bez wątpienia Inbox jest pierwszym krokiem w wyznaczeniu nowej definicji, czym powinna być skrzynka e-mailowa.

Najczęściej pobierane Mailing do klientów na web-apps

Więcej
Inbox by Gmail

Wypróbuj

Inbox by Gmail

Opinie użytkowników o Inbox by Gmail

Sponsorowany×