League of Legends

League of Legends 9.15.2014

Klasyczny multiplayer w systemie 5v5

League of Legends jest grą z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dwie drużyny składające się z pięciu graczy, które dążą do zniszczenia bazy wroga, na pierwszy rzut oka przypomina DotA. Oferując darmowy, wysokooktanowy miks strategi z RPG, posypany szczyptą akcji, League of Legends (w skrócie LoL) zdołała dostarczyć fanom dobrą rozrywkę i głęboka grę w jednym, która z pewnością zachwyci fanów rozgrywek z trybem multiplayer.

Zobacz pełny opis

Zalety

 • Bogata, interesująca rozgrywka
 • Dużo treningów dla początkujących
 • Mieszanka strategi, RPG i gry akcji
 • Częste aktualizacje kontentu

Wady

 • System runów
 • Zachowanie niektórych graczy

Bardzo dobry
8

League of Legends jest grą z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dwie drużyny składające się z pięciu graczy, które dążą do zniszczenia bazy wroga, na pierwszy rzut oka przypomina DotA. Oferując darmowy, wysokooktanowy miks strategi z RPG, posypany szczyptą akcji, League of Legends (w skrócie LoL) zdołała dostarczyć fanom dobrą rozrywkę i głęboka grę w jednym, która z pewnością zachwyci fanów rozgrywek z trybem multiplayer.

Wśród popularnych MOBA

Pomimo silnej konkurencji, jak na przykład DotA2 czy Smite, League of Legends udało się zostać benchmarkiem gatunku MOBA, z niemal 40 milionową rzeszą miesięcznych graczy. Najmocniejszą stroną LoL jest z pewnością rozgrywka. Musisz natychmiast reagować na zmieniającą się sytuację, nie zapominając jednocześnie o strategicznej głębi.
Najpopularniejszy tryb gry (dwie pięcioosobowe drużyny ścierają się ze sobą w walce o kontrolę nad bazą wroga) oferuje około 40-minutowe mecze, przez które musisz przejść za jednym razem. Jeśli opuścisz rozgrywkę w tracie meczu, przeciwnicy przewyższą twoją drużynę liczebnie.
Jeśli jednak brakuje ci czasu na dłuższą grę, dostępne są też inne tryby: 3v3, 5v5 z przypadkowymi postaciami, z botem sterowanym sztuczną inteligencją itd. LoL oferuje różnorodne doświadczenia, których pula nieustannie się zwiększa: deweloperzy wciąż włączają nowe tryby czy nowych bohaterów, aby odświeżać zainteresowanie długoletnich graczy.

Wymagająca gra z dobrą dostępnością

Od czasu debiutu League of Legends, twórcy gry postawili sobie za punkt honoru ulepszenie dostępności gry początkującym graczom (jeden z najbardziej złożonych punktów w gatunku MOBA). Dzięki licznym treningom przeciwko sztucznej inteligencji oraz systemowi, który umożliwia grę z ludzkim przeciwnikiem na zbliżonym poziomie, w momencie rozpoczęcia gry nasze doświadczenie jest znacząco większe. Warto pamiętać, że LoL to wymagająca gra, w której pierwsze chwile bywają naprawdę bolesne. Aby stać się dobrym graczem, musisz wykazać się cierpliwością, zwłaszcza, że gra jest interesująca w dłuższej perspektywie, ze względu na bogactwo mechaniki.
Podobnie, jak większość MOBA, League of Legends cierpi z powodu jednej wady: jest to gra drużynowa, w której komunikacja ma zasadnicze znaczenie. Niestety, wielu graczy źle reaguje nawet w obliczu najmniejszej frustracji. Dlatego często można zaobserwować ciskanie obelgami, wskutek czego potęgują się antyspołeczne zachowania wśród graczy. Przykro na to patrzeć, gdyż często odbija się to na atmosferze samej gry. Pamiętaj więc, aby w podczas rozgrywki i rozmów z graczami zwyczajnie zachować spokój!

Zwróć uwagę, że podobnie jak inne gry online oparte na konkurencji, League of Legends przywiązuje sporą wagę do zachowania równowagi: nawet bez dokonywania dodatkowych płatności pozostajemy na wystarczającym poziomie, aby móc konkurować z innymi graczami. Utrzymywanie tej równowagi przebiega dość sprawnie (gra często jest na nowo balansowana, aby zapobiec sytuacji, w której zbyt silne jednostki górują nad innymi), a jedyne zastrzeżenia możemy mieć do systemu run. Tego typu płatne dodatki, które prowadzą do szybkiego zyskiwania przewagi, nie powinny być częścią darmowej gry opartej na współzawodnictwie.

Niezbyt imponująca, lecz rozwijająca się grafika

Wydana w 2009 roku League of Legends nie za bardzo wpisuje się graficznie w gry nowej generacji. Modele postaci oraz scenerie są nieco przestarzałe, na szczęście twórcy wciąż poprawiają grafikę, aby stała się ona bardziej atrakcyjna. Choć niektórych zmian można trochę żałować (w szczególności designu kobiecych postaci), zdecydowanie wyszły on grze na lepsze i przyciągają oko.
Warto dodać, że kontent gry jest często uaktualniany: deweloperzy zmieniają modele, tekstury, mapy, dźwięki itp., by nadążyć za ewolucją trendów.

Klasyczna gra online

League of Legends to absolutny klasyk. Gra oferuje system drużynowej rozgrywki, łączącej w sobie zarówno strategię, jak i RPG, dzięki czemu im dłużej gramy, stopniowo odkrywamy różnorodne doświadczenia.
Dzięki regularnej aktualizacji kontentu, gra nie traci na popularności (jest mniej złożona niż DotA 2, ale przy tym bardziej dostępna). League of Legends jest co prawda darmowa, niemniej jeśli zechcesz sięgnąć po płatne dodatki (w tym system runów), może cię to słono kosztować.

League of Legends

Download

League of Legends 9.15.2014

Opinie użytkowników o League of Legends

 • według Anonymous

  Dobre ale fajne.
  Super gierka dlaczego musi być tak długa opinia .... ja tego nie rozumiem
  Pros: Wszystko!<...   Więcej

 • według Anonymous

  Jednym słowem nie polecam tej gry..
  Myślę,że lol ma wiele wad i trochę zalet. Jak dla mnie lol jest bardzo niefa...   Więcej

Sponsorowany×