LibreOffice

LibreOffice 6.0.5

Poważna konkurencja dla Microsoft Office

Zalety

  • Profesjonalne narzędzia za darmo
  • Interfejs bardzo podobny do OpenOffice
  • Możliwości porównywalne do Microsoft Office
  • Kompatybilność z plikami ODT, DOC, XLS, PPT
  • Obsługa formatu PDF

Wady

  • Nie znaleziono

Doskonały
9

LibreOffice to profesjonalny i zupełnie darmowy pakiet biurowy od twórców OpenOffice. W zestawie dostajemy 6 programów pełniących różne, ale uzupełniające się funkcje. LibreOffice jest mocną konkurencją dla OpenOffice i Microsoft Office, więc warto poświęcić mu trochę uwagi.

LibreOffice oferuje użytkownikom podobne możliwości co wymienione wyżej pakiety. W jego skład wchodzą: Writer - edytor tekstu, Calc - arkusz kalkulacyjny, Impress - edytor prezentacji, Draw - edytor grafiki, Base - program do tworzenia i obsługi baz danych oraz Math - edytor funkcji matematycznych. Pakiet LibreOffice jest kompatybilny z plikami OpenOffice i Microsoft Office, ma także wbudowane wsparcie dla formatu PDF.

Interfejs programów LibreOffice nie przysporzy kłopotów użytkownikom korzystającym do tej pory z OpenOffice, ponieważ są one do siebie bardzo podobne. Jednak osoby korzystające z pakietu Microsoft Office 2007 i późniejszych, mogą odczuwać pewien dyskomfort. Nie jest to jednak problem na tyle duży, aby uniemożliwiał pracę w którymś z programów zestawu.

LibreOffice to pakiet bardzo dobrych programów stanowiących ciekawą alternatywę dla najpopularniejszych zestawów biurowych. Praca na nim nie różni się bardzo od pracy z jego bezpośrednimi konkurentami. Jeśli często korzystasz z popularniejszych pakietów biurowych, warto wypróbować także LibreOffice.

Pełna lista zmian (po angielsku) znajdują: http://www.libreoffice.org/download/4-0-new-features-and-fixes

Zmiany

  • Pełna lista zmian (po angielsku) znajdują: http://www.libreoffice.org/download/4-0-new-features-and-fixes
LibreOffice

Download

LibreOffice 6.0.5

Opinie użytkowników o LibreOffice

Sponsorowany×