Opera Mini

Opera Mini

Dzięki tej przeglądarce załadujesz szybciej wszystkie strony internetowe

Co musisz zrobić, aby szybciej załadować wszystkie strony internetowe na urządzeniu z systemem Windows Phone? To proste! Wystarczy, że zainstalujesz Operę Mini. Znajdująca się w fazie beta aplikacja już teraz plasuje się wśród najpopularniejszych mobilnych przeglądarek, które kompresują strony internetowe, dając taki komfort, o jakim możesz pomarzyć, używając Internet Explorera.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Szybsze ładowanie stron
  • Łatwa w użyciu
  • Pozwala na zachowanie stron i przeczytanie ich w trybie offline

Wady

  • Niestabilna
  • Interfejs użytkownika wygląda na przestarzały

Niezły
6

Co musisz zrobić, aby szybciej załadować wszystkie strony internetowe na urządzeniu z systemem Windows Phone? To proste! Wystarczy, że zainstalujesz Operę Mini. Znajdująca się w fazie beta aplikacja już teraz plasuje się wśród najpopularniejszych mobilnych przeglądarek, które kompresują strony internetowe, dając taki komfort, o jakim możesz pomarzyć, używając Internet Explorera.

Funkcje Opery Mini

Opera Mini krążyła po świecie latami w różnych formach. Olbrzymią popularność zyskała na platformie Symbian oraz na telefonach z Javą. Teraz ta niewielka przeglądarka wkracza do systemu Windows Phone w wersji beta. Nie jest tak zaawansowanym wydaniem jak androidowa wersja Opery Mini, ale używa tych samych serwerów do renderowania technologii użytej do przyspieszonego otwierania stron internetowych.\n

Większość z funkcji, których oczekujesz od weterana mobilnych przeglądarek, znajdziesz w wersji beta Opery Mini. Dostaniesz sławną opcjęSpeed Dial, w której przypniesz swoje ulubione strony internetowe, by mieć je zawsze pod ręką. Jest to poręczne narzędzie oferujące miejsce na dodanie sporej liczby skrótów do wybranych stron.

Podobnie jak wiele innych przeglądarek w Windows Phonie, Opera Mini wspiera pracę na kartach. W panelu kart zobaczysz podgląd miniatur każdej ze stron, którą otworzyłeś, i będziesz miał prosty dostęp do swobodnego przełączania się pomiędzy nimi. Przydatną opcją jest także możliwość otwierania stron w nowej karcie w tle, poprzez długie przytrzymanie linku na karcie, którą oglądasz. Pozwoli ci to na zapoznanie się z jej treścią, gdy skończysz czytać aktualnie otwartą kartę.

Innymi funkcjami, które znajdziesz w Operze Mini, są zakładki, historia, funkcja Znajdź na stronie, asystent pobierania (aczkolwiek dość prymitywny) i możliwość szybkiego dzielenia się dowolną stroną internetową poprzez Facebooka, SMS, e-mail itp. Możesz także zapisać stronę internetową, aby przeczytać ją w trybie offline.

Jednak pasek wyszukiwania w Operze Mini Beta dla systemu Windows Phone nadal wymaga wiele pracy. Podczas wyszukiwania poprzez Google cały czas wyskakuje krytyczny błąd tej opcji, jeszcze zanim zdążysz uzyskać dostęp do wyników wyszukiwania. Nie można również zmienić domyślnej wyszukiwarki i ustawić w to miejsce Binga, co nie przynosi chluby paskowi wyszukiwania Opery Mini.

Przekopując ustawienia Opery Mini, znajdziesz kilka opcji jej dostosowania, takich jak polepszanie jakości obrazów. Co ciekawe, z tą funkcją przeglądarka działa szybciej niż przy zupełnie wyłączonych zdjęciach. Możesz także ustawić zawijanie tekstu oraz jednokolumnowy widok stron.

Opcje prywatności w Operze Mini nie wyróżniają się niczym szczególnym. Możesz w prosty sposób wyczyścić swoją historię, usunąć hasła lub ciasteczka, jednak nie znajdziesz tu trybu incognito, więc musisz zawsze pamiętać, aby po sobie posprzątać, jeśli nie chcesz zostawić żadnych śladów.

Powrót do korzeni

Interfejs Opery Mini wygląda na nieco przestarzały i nie różni się znacząco od tego, co widziałeś w wydaniach tej przeglądarki na inne systemy operacyjne. Jest schludny i dość zwarty, ale czarny pasek narzędzi oraz ikony wyglądają po prostu brzydko.

Opera Mini jest nadal prosta w obsłudze. Oprócz paska szybkiego dostępu istnieją opcje dostępne po dłuższym przytrzymaniu palca w danym miejscu. Możesz skorzystać z przybliżenia bądź ręcznie ustawić opcję poziomu powiększenia dla wyświetlanych stron.

Wersja beta zawiera kilka nieścisłości oraz zakłóceń, które powinny być usunięte w ostatecznej wersji Opery Mini dla Windows Phone'a. Przykładowo, aplikacja często przestaje działać bez przyczyny, a pasek menu nie wydaje się być użytecznym, kiedy przejdziesz do trybu poziomego. Brakuje także kilku użytecznych funkcji, takich jak możliwość automatycznego załadowania pełnych wersji stron internetowych czy nocnego trybu w regulacją jasności.

Prace są w toku

Operę Mini w wersji beta można porównać do próbnego stroju dla ostatecznej wersji. Jeśli posiadasz słabej jakości połączenie z Internetem, to sprawdzi się znakomicie, redukując rozmiar pobieranych stron internetowych bez wyraźnego pogorszenia jakości. Niemniej nadal jest dość niestabilną aplikacją i potrzebuje zastrzyku dobrych funkcji.

Opinie użytkowników o Opera Mini

Sponsorowany×