Prey

Prey 0.5.3

Gdzie jesteś komputerku?

Zalety

  • Geolokalizacja
  • Możliwość zdalnego włączenia alarmu

Wady

  • Ukradziony komputer musi zostać włączony i podłaczaony do Internetu
  • Format dysku usuwa zabezpieczenie

Bardzo dobry
8

Prey to darmowy program ułatwiający odnalezienie skradzionego komputera. Gdy ten połączy się z Internetem, dostajemy informacje ułatwiające jego zlokalizowanie.

Prey należy zainstalować na naszym komputerze i w zasadzie można o programie zapomnieć. Sama instalacja jest bardzo szybka i niezbyt skomplikowana. Jeśli nic się z naszym komputerem nie stanie, Prey pozostanie uśpiony na zawsze. Jeśli jednak komputer zostanie skradziony, możemy zdalnie aktywować tą aplikację.

Aby Prey zadziałał, musi zostać spełniony szereg wymogów. Przede wszystkim musimy na stronie producenta zgłosić kradzież. Od tego momentu system będzie usiłował połączyć się z naszym komputerem i aktywować program. Będzie to możliwe jedynie w przypadku podłączenia go do Internetu. Niestety jeśli złodziej nie włączy komputera lub sformatuje dysk twardy, zabezpieczenie zniknie.

Jeśli jednak uda się z powodzeniem aktywować Prey w trybie kradzieży, program będzie co dwadzieścia minut wysyłał na nasz adres e-mail, specjalny raport. Jeśli komputer jest wyposażony w kamerkę, otrzymamy zdjęcie złodzieja. Program również będzie starał się ustalić swoje aktualne położenie, na podstawie danych z hotspotów Wifi i GPS jeśli maszyna go posiada. Mamy również możliwość zdalnego uruchomienia alarmu dźwiękowego na skradzionym komputerze.

Prey nie musi, ale możne bardzo ułatwić nam odnalezienie skradzionego komputera. Warto skorzystać z tej opcji i zabezpieczyć się zawczasu - nic nas to nie kosztuje, a może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Opinie użytkowników o Prey

Sponsorowany×