Serial Cloner

Serial Cloner 2.1

Odczytuj i napisz pasemka DNA

Zalety

  • Ułatwia klonowanie DNA
  • Wiele zaawansowanych funkcji do badania i klonowania fragmentów

Wady

  • Bardzo skomplikowane
  • Wymaga specjalistycznej wiedzy o DNA, aby zrozumieć żargon

Dobry
7
DNA jest złożonym kodem, który tworzy życie w każdym z nas. Do tej pory jego czytanie i pisanie było bardzo specjalistyczną dziedziną, ale program ten ma na celu przekazanie jej masom.

Serial Cloner to aplikacja umożliwiająca odczytywanie i zapisywanie plików sekwencji DNA zgodnych z formatem FASTA i pDRAW32. Jest to zatem niezwykle potężny program, który będzie interesował tylko naukowców i studentów biologii naukowej. Program zawiera cały szereg opcji mapowania, takich jak mapy genetyczne, przeglądarki fragmentów i wirtualny PCR. Wszystkie narzędzia potrzebne do analizy i manipulowania sekwencjami DNA są dostępne w bardzo prostym i łatwym do odczytania oknie "wszystko w jednym". Możesz wybierać numerycznie fragmenty i wykonywać obliczenia peptydów, o których nie mam pojęcia, ale na pewno wyglądają imponująco. Oczywiście głównym celem programu jest zapewnienie łatwego sposobu klonowania DNA - zadanie, które wykonuje bardzo dobrze i głównie za pomocą interfejsu graficznego. Wiele narzędzi programu będzie znanych tylko naukowcom i pracownikom akademickim, ale istnieje również przeglądarka internetowa do bezpośredniego importowania wpisów NCBI i EMBL.

Bardzo złożone i potężne narzędzie, które może sprawić, że klonowanie DNA będzie dużo łatwiejsze i tańsze niż w laboratorium.

Serial Cloner has been developed to provide a light molecular biology software to both Macintosh and Windows users.

Serial Cloner reads and writes DNA Strider-compatible files and import and export files in the universal FASTA format (as well as in pDRAW32 format). Powerful graphical display tools and simple interfaces help the analysis and construction steps in a very intuitive way

Serial Cloner

Download

Serial Cloner 2.1

Opinie użytkowników o Serial Cloner

Sponsorowany×