Shazam

Shazam

Nie znasz tej piosenki? Zapytaj aplikację Shazam

Czy kiedykolwiek słyszeliście w radiu, telewizji czy gdzieś na imprezie piosenkę, którą lubicie, jednak nie kojarzycie, kto ją śpiewał? Wystarczy zainstalować aplikację Shazam na swoim urządzeniu z iOS-em i od teraz z pewnością poznacie każdą melodię.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Solidne i kompleksowe informacje na temat piosenki
  • Prosty i czytelny interfejs
  • Historia wyszukiwania
  • Ogromna baza muzyki
  • Możliwość odsłuchania piosenki poprzez Spotify, Rdio lub Google Play

Wady

  • Nie rozpoznaje każdej muzyki

Doskonały
9

Czy kiedykolwiek słyszeliście w radiu, telewizji czy gdzieś na imprezie piosenkę, którą lubicie, jednak nie kojarzycie, kto ją śpiewał? Wystarczy zainstalować aplikację Shazam na swoim urządzeniu z iOS-em i od teraz z pewnością poznacie każdą melodię.

Nazwijmy tę piosenkę

Teraz kiedykolwiek usłyszycie piosenkę, którą lubicie, wystarczy przystawić swój telefon do głośnika i nacisnąć w aplikacji przycisk Tag Now. Po krótkiej chwili wyświetlą się nam wszystkie szczegóły piosenki, włączając w to nazwę utworu, wykonawcę, tytuł albumu i datę jego wydania.

Shazam pozwala także na odsłuchanie piosenki w Spotify, Rdio czy Google Play Store, gdzie możemy też ją kupić. Mamy tu także dostępną historię wyszukiwań, co pozwoli zapamiętać więcej niż jedną piosenkę.

Zależnie od piosenki Shazam oferuje więcej dodatkowych informacji, takich jak tekst piosenki czy możliwość obejrzenia teledysku.

Proste słuchanie

Pewnie zastanawiacie się, jak to działa. Shazam z pomocą wbudowanego w telefon mikrofonu wysłuchuje kawałka piosenki i korzystając z naszego połączenia internetowego, porównuje dźwięk z ogromną bazą online wcześniej zarejestrowanej muzyki. Kiedy aplikacja dopasuje nasz utwór, poda nam natychmiast wszystkie informacje na jego temat. Może nam także pozwolić wysłać maila do przyjaciela z wiadomością o danej piosence. Oczywiście Shazam nie zna wszystkich utworów z całego świata, ale podczas naszych testów aplikacja radziła sobie znakomicie.

Interfejs w wersji dla systemu iOS jest bardzo prosty i czytelny, więc nie powinno być problemu z jego obsługą i wyszukiwaniem piosenek.

Świetna droga do rozbudowania swojej muzycznej biblioteki

Shazam rozwiązuje nasz odwieczny dylemat zastanawiania się i zgadywania, jak nazywa się piosenka, którą właśnie słyszymy gdzieś u znajomych czy na imprezie. Jej prosty i czytelny interfejs z pewnością zachęci każdego do używania, tym bardziej że sprawuje się znakomicie.

Poza niewielkimi niedociągnięciami mamy możliwość zakupu muzyki w Google Play lub odsłuchania jej przez Google Play Music.

Zmiany

  • Poza niewielkimi niedociągnięciami mamy możliwość zakupu muzyki w Google Play lub odsłuchania jej przez Google Play Music.

Opinie użytkowników o Shazam

Sponsorowany×