Sleep Better

Sleep Better 1.0

Aplikacja, która ma nam zapewnić lepszy sen

Czujesz się zmęczony? Odczuwasz braki we śnie? Skorzystaj z Runtastic Sleep Better, aplikacji, która ma poprawić twój sen i sprawić, że będziesz budził się w lepszym nastroju.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobrze zaprojektowany interfejs
  • Inteligentny budzik, budzi nas, kiedy będziemy gotowi
  • Szczegółowe statystyki snu
  • Zapisuje informacje o snach
  • Działa w trybie samolotowym

Wady

  • Nie ma gwarancji, że będzie lepiej
  • Przydałoby się więcej porad i wskazówek

Dobry
7

Czujesz się zmęczony? Odczuwasz braki we śnie? Skorzystaj z Runtastic Sleep Better, aplikacji, która ma poprawić twój sen i sprawić, że będziesz budził się w lepszym nastroju.

Co robi Runtastic Sleep Better?

Runtastic Sleep Better nie jest nowym pomysłem istnieje już kilka innych tego typu aplikacji na przykład Sleep Cycle Alarm Clock, Smart Alarm Clock lub Entrain. Tym razem mamy jednak do czynienia z aplikacją od sportowego specjalisty, jakim jest Runtastic. Jej zadaniem jest polepszenie jakości naszego snu, analizując go, i ocena czynników, które negatywnie na niego wpływają.\n

Kilka aspektów sprawia, że Runtastic Sleep Better to kompleksowe narzędzie, które pozwala zachować zrównoważony sen. Aplikacja zawiera inteligentny budzik, dziennik snu, statystyki, opcję monitoringu snu oraz sekcję „Insights”, która zapisuje efekty naszych codziennych czynności oraz warunki meteorologiczne w trakcie naszego snu. Oto trochę szczegółów o poszczególnych funkcjach.

Smart Alarm, czyli inteligentny budzik, ma za zadanie obudzić nas w najlepszym momencie. Poprzez monitorowanie tego, jak śpimy, jest w stanie nas obudzić w fazie lekkiego snu, przez co mamy czuć się lepiej po przebudzeniu niż bylibyśmy nagle wyrwani z głębokiego snu. Aby tak się stało, musimy ustawić przedział czasowy, w jakim budzik ma nas obudzić.

Smart Alarm pozwala na wybranie jednego z wielu efektów dźwiękowych do pobudki. Jest to optymistyczna muzyka albo inspirujące, relaksujące rytmy, które będą nas przyjaźnie budziły. Wśród efektów znajdziemy bąbelki, fale czy dźwięki dzwonków.

Ponadto Sleep Better monitoruje i rejestruje nasz sen. W dzienniku snu znajdziemy szczegółowe informacje o tym, jak spaliśmy danej nocy. To pozwala dowiedzieć się więcej o naszym organizmie.

Każdy wpis w dzienniku jest automatycznie przetwarzany przez aplikacje. Wyświetlany jest wynik efektywności naszego snu i jak długo rzeczywiście spaliśmy. Na wykresie zobaczymy precyzyjny harmonogram naszego cyklu snu, kiedy zasnęliśmy, kiedy byliśmy w głębokim śnie, itd. Po pobudce możemy też określić, czy mieliśmy dobre lub złe sny. Podanie tych informacji da nam podstawy do określenia, w jak dobrym nastroju danego dnia się obudziliśmy.

Przed pójściem do snu możemy też określić aspekty naszego dnia. Możemy stwierdzić, że byliśmy przepracowani, piliśmy alkohol, późno zjedliśmy, piliśmy kawę, mamy stresujące dni albo że śpimy nie w swoim łóżku. Wszystkie te czynniki wpływają na jakość snu. Po dłuższym stosowaniu zobaczymy korelacje między nimi. Dowiemy się też, jak wpływają na nas fazy księżyca.

W aplikacji brakuje jednak opcji szczegółowego notowania okoliczności danych zdarzeń. Szkoda, że nie możemy zapisać, dlaczego dzień był stresujący, co jedliśmy czy jakie ćwiczenia wykonywaliśmy. Pozwoliłoby nam to jeszcze lepiej kontrolować nasz sen.

Runtastic Sleep Better wspiera także Apple HealthKit w iOS 8, dzięki czemu nasze dane mogą być przeniesione do systemu zdrowotnego Apple’a.

Jak to działa?

Aby korzystać z Runtastic Sleep Better, należy przed snem umieścić smartfona obok poduszki. Warto wcześniej upewnić się, że telefon jest podłączony do ładowarki, ponieważ w trakcie pracy aplikacja pobiera wiele energii.

Runtastic Sleep Better działa poprzez monitorowanie za pomocą akcelerometru telefonu ruchów, jakie wykonujemy w trakcie snu. Ten jest w stanie dokładnie wyczuć, jak się przesuwamy na łóżku. Niestety aplikacja nie jest w stanie monitorować innych czynników jak na przykład oddech.

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i objaśniona jest cała procedura ustawienia. Niestety szkoda, że zabrakło objaśnień dotyczących interpretacji wyników.

Czy rzeczywiście Runtastic Sleep Better działa? Testowałem aplikację przez kilka dni i za każdym razem byłem zadowolony z wyników inteligentnego budzika. Wydaje się, że odpowiednio wyłapuje momenty na obudzenie. Sama dokładność danych odnośnie snu nie jest już taka oczywista. Wydaje mi się, że nie byłem w głębokim śnie jedynie przez dwie minuty w czasie 7 godzinnego snu, ale może to wynika z mojego niezdrowego trybu życia.

Uwaga. Aplikacja może nie być idealna, gdy śpicie w dwie osoby w jednym łóżku i oboje korzystacie z aplikacji na swoich smartfonach. Wtedy odczytywane ruchy mogą nie być precyzyjne. Dlatego w takiej sytuacji lepiej zmniejszyć okno czasowe budzika, tak aby przypadkiem nie obudzić się godzinę za wcześnie.

Śpij dobrze

Trudno jest coś powiedzieć na temat skuteczności Runtastic Sleep Better. Wyniki mogą być różne w zależności od osoby. Jednak w naszych testach okazało się, że wstaje się lepiej, korzystając z inteligentnego budzika. Better Sleep dostarcza cennych informacji, które pozwalają zdobyć większą wiedzę o naszym śnie.

Sleep Better

Download

Sleep Better 1.0

Opinie użytkowników o Sleep Better

Sponsorowany×