Sonic Dash

Sonic Dash

Pomóż niebieskiemu jeżowi w nieustającym biegu

W Sonic Dash wcielamy się w słynnego niebieskiego jeża, którym musimy tak sterować, by przebiegł jak najdłuższy dystans unikając wszelakich przeszkód.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Klasyczna, kolorwa grafika Sonic
  • Dobra rozrywka
  • Dużo przedmiotów do zbierania
  • Inne postaci z oryginalnych gier Sonic

Wady

  • Nie wnosi nic nowego w tej kategorii gier
  • Na niektórych urządzeniach może przycinać

Dobry
7

W Sonic Dash wcielamy się w słynnego niebieskiego jeża, którym musimy tak sterować, by przebiegł jak najdłuższy dystans unikając wszelakich przeszkód.

Przebieżka Sonica

Idea gry Sonic Dash jest bardzo podobna do innych popularnych gier tego gatunku, np. Temple Run i Subway Surfers. Jeż Sonic biegnie przed siebie, a my widząc świat zza jego pleców, staramy się uchronić go przed wpadnięciem na przeszkody, zarazem próbując zebrać możliwie wiele złotych pierścieni.

Podobnie jak w Temple Run, w Sonic Dash natkniemy się na wiele przydatnych przedmiotów. Należą do nich, m.in., magnesy przyciągające złote monety oraz dopalacze i dodatkowe życia.

Początkowo można grać tylko jako Sonic, ale z biegiem czasu możemy odblokować inne postacie z sagi Sonica, a konkretnie: Tails, Knuckles oraz Amy. Aby to zrobić, trzeba zebrać wystarczającą ilość czerwonych pierścieni (lub dokonać zakupu w aplikacji).

Gra w Sonic Dash jest nieustającą zabawą - ciągle będziesz chcieć grać od nowa i spróbować pobić swój poprzedni wynik.

Koniec końców, Sonic Dash nie różni się zbytnio od gier typu Temple Run. Poza koniecznością pokonania kilku czarnych bohaterów i możliwością kontynuacji rozgrywki po byciu trafionym (tracimy jedynie zebrane pierścienie), niewiele w niej nowinek i wyjątkowych funkcji.

Przejmij kontrolę na Sonicem

Sterowanie w Sonic Dash opiera się na gestach. Przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby przesunąć Sonica z boku na bok. Szybki ruch w górę sprawi, że Sonic podskoczy, a w dół, że zacznie się toczyć. Toczenie się pozwala zabijać wrogów oraz przedostawać się pod nisko wiszącymi przeszkodami.

Niestety, w Sonic Dash jest tylko jeden system sterowania. Miło byłoby mieć możliwość sterowania przechylaniem naszego telefonu lub tabletu. Niektórzy gracze wolą właśnie taki sposób kierowania bohaterem.

(Prawie) autentyczny Sonic

Największą zaletą Sonic Dash jest fakt, że gra doskonale nawiązuje do poprzednich gier z Sonicem. Doskonała grafika i animacja oraz obecność czarnych bohaterów spowodują napływ nostalgicznych wspomnień związanych z wcześniejszymi grami z tym bohaterem.

Jesteśmy jednak trochę rozczarowani, że oryginalna ścieżka dźwiękowa nie jest obecna w Sonic Dash. Dzięki niej grałoby się jeszcze przyjemniej.

Animacja w grze jest na ogół wysokiej jakości, chociaż czasem dostrzegaliśmy w niej pewne opóźnienie.

Jedną z niewielu poważniejszych wad gry jest bardzo długi czas ładowania się Sonic Dash podczas uruchamiania gry.

Werdykt

Chociaż Sonic Dash niewiele nowego wnosi do tego gatunku gier, to gra powinna zachwycić fanów tytułów z niebieskim jeżem - szczególnie tych, którzy lubią też Temple Run!

Opinie użytkowników o Sonic Dash

Sponsorowany×