Yahoo! Widgets

Yahoo! Widgets 4.5.2

Trzymaj rzeczy, które kochasz na wyciągnięcie ręki

Zalety

  • Tysiące dostępnych widgetów
  • Widły "pływające" oznaczają, że nie przeszkadzają w środowisku graficznym
  • Funkcjonalność do tworzenia własnych widżetów

Wady

  • Niezgodny z My Yahoo!
  • Uruchomienie wielu widżetów może wiązać zasoby systemowe, ale jest to znacznie ulepszone w najnowszej wersji

Bardzo dobry
8

Termin "widget" był tradycyjnie używany do opisania jakiegoś urządzenia lub części technologii, która poprawia ogólną funkcjonalność konkretnego produktu. Użytkownicy systemów Mac OSX i Microsoft Vista będą w pełni świadomi tego, w jaki sposób widżety oprogramowania mogą zapewnić więcej mocy komputerowi, ponieważ są teraz standardem w tych systemach operacyjnych. Dla niewtajemniczonych widget jest w zasadzie małą aplikacją, która zapewnia łatwy dostęp do określonej funkcji. Te aplikacje są zadokowane na "desce rozdzielczej" i możesz dodać tyle widżetów, ile chcesz, zapewniając natychmiastowy dostęp do wszystkiego, od prostego zegara po narzędzie do prognozowania pogody.

Wieśniak! był jednym z pierwszych pionierów widżetów, a ta aplikacja może zaintrygować każdego, kto wcześniej nie spotkał się z tą technologią. Pakiet znajduje się na pulpicie i umożliwia pobieranie i instalowanie widżetów z Yahoo! teren. Dostępna jest tutaj bogata oferta widżetów (prawie 4000), z których każda jest instalowana automatycznie, gdy tylko zostaną pobrane. Chociaż pomaga to zachować prostotę, frustrujące jest to, że nie można zmienić docelowego folderu folderwhich, w którym widżety są przechowywane.

Chociaż wszystko odbywa się z tego samego pakietu, każdy widget jest w rzeczywistości jego własną aplikacją. W poprzednich wersjach Widget Engine miało to tendencję do wiązania zasobów systemowych przy użyciu wielu widżetów. Jednak ta kwestia została lepiej rozwiązana w tej wersji i wydaje się o wiele mniej intensywnej pamięci niż poprzednio. Powiedziawszy to, nie jest dobrym pomysłem, aby zachować więcej niż około 10 uruchomionych jednocześnie, ponieważ zaczniesz to zauważać.

Jeśli chodzi o same gadżety, byłoby to oczywiście niepraktyczne (i całkiem szczerze mówiąc nudne), abyśmy mogli przejrzeć wszystkie 4000 tutaj, ale nie trzeba dodawać, że są bardzo użyteczne, a niektóre wręcz bezsensowne. Na przykład, nie widzimy korzyści z posiadania szkieletu na pulpicie, ale są narzędzia do sprawdzania notowań giełdowych, uzyskiwania dostępu do iTunes, organizowania obrazów Flickr, sprawdzania sygnału WiFi i uzyskiwania najnowszych wiadomości z podróży, wszystko to bezpośrednio z pulpitu. Graficznie widżety są imponujące, a każdy z nich unosi się na ekranie bez ograniczeń tradycyjnych granic okien, zapewniając, że nie przeszkadzają one w twoich innych działaniach.

Podoba nam się fakt, że nie musisz rejestrować konta Yahoo! konto, aby używać widżetów, ale Yahoo! nadal nie pozwala na włączenie Widżetów pulpitu w My Yahoo! strony, z widokiem na coś, na co Microsoft i Google już pozwalają. Chociaż program tak naprawdę nie dodaje niczego, czego nie znajdziesz w wbudowanym systemie widżetów Vista, jest idealny dla użytkowników XP, którzy chcą poczuć smak tego, czego mogą się spodziewać po przejściu na nową wersję systemu Windows.

Tak! Dodaliśmy obsługę HTML do Konfabulatora! Jest on dostarczany przez wbudowaną wersję WebKit, silnika o otwartym kodzie źródłowym, który jest również podstawą przeglądarki Safari firmy Apple. Obiekty HTML zachowują się jak inne obiekty Konfabulator. Zawartość obiektu HTML można dowolnie modyfikować, a następnie można zastosować standardowe efekty Konfabulator, takie jak obrót lub przezroczystość. Możliwe jest również wywołanie funkcji Konfabulator za pomocą JavaScript z poziomu obiektu HTML. Pozwala to programistom tworzyć cały interfejs użytkownika Widget przy użyciu HTML i Ajax. Ze względów bezpieczeństwa tylko lokalny HTML (HTML zawarty w pakiecie Widget) może uzyskać dostęp do funkcji Konfabulator. Zdalny HTML (HTML pobrany z Internetu) jest ściśle piaskowany. Jakby HTML nie był wystarczający, dodaliśmy również obsługę Flash do Konfabulatora. Nowy obiekt Flash pozwala programistom załadować zawartość Flash do swoich widżetów. Obiekt Flash udostępnia wszystkie metody, które są zwykle dostępne dla programistów Flash (Play, Stop, Back, Forward, Rewind, itp.). Podobnie jak w przypadku obiektów HTML, obiekty Flash mogą być łączone z innymi obiektami Konfabulator, obracane itp. Podobnie jak w przypadku "pobranego" HTML, most pomiędzy Flash i Konfabulator jest ściśle jednokierunkowy - nie można wywoływać interfejsów API Konfabulator z poziomu Flash. Jeśli naprawdę chcesz się zgłębić, z przyjemnością dowiesz się, że Konfabulator w wersji 4.5 implementuje zgodny z W3C Document Object Model (DOM). Elementy w DOM są zmostkowane do ich możliwości JavaScript. Chcesz się naprawdę dobrze bawić? Przejdź do drzewa DOM widgetu za pomocą programu Konfabulator 4.5. Ulepszony blok zabezpieczeń w wersji 4.5 umożliwia programistom określenie szczegółów operacji Widget, takich jak dostęp do systemu plików lub dostęp do Internetu, w szczegółach szczegółowych. Ta informacja jest wyświetlana użytkownikowi końcowemu w przeprojektowanym oknie dialogowym zabezpieczeń, gdy widget jest uruchamiany po raz pierwszy. Jeśli widget spróbuje wykonać potencjalnie szkodliwą operację, która nie została zadeklarowana w bloku zabezpieczeń, Konfabulator zatrzymuje działanie widgetu. Jeśli blok zabezpieczeń nie jest obecny, użytkownik jest powiadamiany o tym, że widżetowi nadawane są pełne uprawnienia - to pozwala uruchomić starsze widgety, które zostały utworzone bez blokady bezpieczeństwa.

Zmiany

  • Tak! Dodaliśmy obsługę HTML do Konfabulatora! Jest on dostarczany przez wbudowaną wersję WebKit, silnika o otwartym kodzie źródłowym, który jest również podstawą przeglądarki Safari firmy Apple. Obiekty HTML zachowują się jak inne obiekty Konfabulator. Zawartość obiektu HTML można dowolnie modyfikować, a następnie można zastosować standardowe efekty Konfabulator, takie jak obrót lub przezroczystość. Możliwe jest również wywołanie funkcji Konfabulator za pomocą JavaScript z poziomu obiektu HTML. Pozwala to programistom tworzyć cały interfejs użytkownika Widget przy użyciu HTML i Ajax. Ze względów bezpieczeństwa tylko lokalny HTML (HTML zawarty w pakiecie Widget) może uzyskać dostęp do funkcji Konfabulator. Zdalny HTML (HTML pobrany z Internetu) jest ściśle piaskowany. Jakby HTML nie był wystarczający, dodaliśmy również obsługę Flash do Konfabulatora. Nowy obiekt Flash pozwala programistom załadować zawartość Flash do swoich widżetów. Obiekt Flash udostępnia wszystkie metody, które są zwykle dostępne dla programistów Flash (Play, Stop, Back, Forward, Rewind, itp.). Podobnie jak w przypadku obiektów HTML, obiekty Flash mogą być łączone z innymi obiektami Konfabulator, obracane itp. Podobnie jak w przypadku "pobranego" HTML, most pomiędzy Flash i Konfabulator jest ściśle jednokierunkowy - nie można wywoływać interfejsów API Konfabulator z poziomu Flash. Jeśli naprawdę chcesz się zgłębić, z przyjemnością dowiesz się, że Konfabulator w wersji 4.5 implementuje zgodny z W3C Document Object Model (DOM). Elementy w DOM są zmostkowane do ich możliwości JavaScript. Chcesz się naprawdę dobrze bawić? Przejdź do drzewa DOM widgetu za pomocą programu Konfabulator 4.5. Ulepszony blok zabezpieczeń w wersji 4.5 umożliwia programistom określenie szczegółów operacji Widget, takich jak dostęp do systemu plików lub dostęp do Internetu, w szczegółach szczegółowych. Ta informacja jest wyświetlana użytkownikowi końcowemu w przeprojektowanym oknie dialogowym zabezpieczeń, gdy widget jest uruchamiany po raz pierwszy. Jeśli widget spróbuje wykonać potencjalnie szkodliwą operację, która nie została zadeklarowana w bloku zabezpieczeń, Konfabulator zatrzymuje działanie widgetu. Jeśli blok zabezpieczeń nie jest obecny, użytkownik jest powiadamiany o tym, że widżetowi nadawane są pełne uprawnienia - to pozwala uruchomić starsze widgety, które zostały utworzone bez blokady bezpieczeństwa.
Yahoo! Widgets

Download

Yahoo! Widgets 4.5.2

Opinie użytkowników o Yahoo! Widgets

Sponsorowany×