ZoneAlarm Free Firewall

ZoneAlarm Free Firewall 2017 141_057_000

Najpopularniejsza darmowa zapora sieciowa

Zalety

  • Bardzo prosta obsługa
  • Skuteczne zabezpieczenia

Wady

  • Dużo fałszywych alarmów
  • Brak możliwości konfiguracji reguł

Bardzo dobry
8

ZoneAlarm to najpopularniejsza alternatywa dla systemowej zapory sieciowej Windows. Oferuje podstawową kontrolę połączeń internetowych Twojego komputera oraz opcję ukrycia go przed skanowaniem portów.

Zasada działania ZoneAlarm jest bardzo prosta - kiedykolwiek jakiś program próbuje się połączyć z siecią, zapora sprawdza czy został on zaakceptowany przez użytkownika. ZoneAlarm Free Firewall odrzuca też wszystkie przychodzące połączenia, które nie zostały "zaproszone" przez autoryzowany program. To typowa zapora sieciowa, znana też jako "Firewall".

W trybie Stealth (niewidzialny) ZoneAlarm Free Firewall sprawi, ze Twój komputer nie odpowie na żadne nieoczekiwane zapytania z internetu. Dzięki temu Twoja maszyna będzie absolutnie niewidoczna dla przeszukujących sieć cyberprzestępców.

Dzięki ZoneAlarm Twój komputer jest zabezpieczony przed atakami hakerów oraz programami szpiegowskimi. Aby system był skuteczny wymagany jest jednak rozsądek użytkownika - to Ty musisz powiedzieć ZoneAlarm jakie programy należy przepuszczać przez zaporę.

Na szczęście ZoneAlarm Free Firewall jest przystosowany do potrzeb nawet najmniej zaawansowanych użytkowników. Program oferuje opis zatrzymywanych programów, oraz proste "poziomy bezpieczeństwa" w formie suwaków. W razie wątpliwości co do znaczenia jakiegoś komunikatu, możesz skorzystać z bardziej rozbudowanych objaśnień dostępnych online.

Darmowa wersja ZoneAlarm Free Firewall oferuje jedynie podstawowe funkcje, jednak w połączeniu z programem antywirusowym stanowi wystarczające zabezpieczenie dla większości użytkowników. Ze względu na łatwość obsługi ta zapora sieciowa jest doskonała do zastosowania w komputerze domowym.

ZoneAlarm Free Firewall

Download

ZoneAlarm Free Firewall 2017 141_057_000

Opinie użytkowników o ZoneAlarm Free Firewall

Sponsorowany×